Сонечко
Мета:Розвивати творчу уяву, увагу, дрібну моторику і координацію руху рук в процесі використання пальчикових ігор.
Створювати позитивний емоційний настрій.
Спонукати дітей відповідати на запитання вихователя.
Виховувати акуратність в роботі, чуйність.
устаткування:
Розвиваюча предметне середовище (сонечко, хмаринка, крапельки-дождинки, гуаш жовтого кольору, тарілочка, серветки (вологі); сонце, намальоване на ватмані без променів, сонце - зразок роботи на великому ватмані, прищіпки жовтого кольору, магнітофон із записами, мультимедіа для показу слайдів з картинками.
Попередня робота:
Заучування заклички «Сонечко ведришко», заучування вірша
А. Барто «Дивиться сонечко в віконце», спостереження за сонцем під час прогулянки; заучування пальчикових ігор з музичним супроводом «Дощик», «Сонечко, сонечко, виходь ...», пальчикової гімнастики «Павучок».
Хід заняття:
Діти під музику входять в групу. Вітаються з гостями.
вихователь:
Дітки прокинулися, до сонця потягнулися,
Лучик взяли - до серця притисли,
Людям віддали. "Здрастуйте", сказали.
Вихователь: (Слайд 1)
В гості до нас прийшла весна
Всіх нас радує вона
Сонце світить, сонце гріє
Усюди травичка зеленіє.
Яка зараз пора року?
Діти: Весна
Вихователь: Щось сонечко не видно. Давайте покличемо сонечко.
Сонечко, ведришко з'явися.
Сонечко, червоне здайся.
(Читаю заклички)
Вихователь: (Слайд 2)
Ранок червоне прийшло.
Сонце яскраве зійшло.
Стали промінчики виблискувати.
Малих діток радувати.
Вихователь: Але тут прилетіла хмаринка. (Слайд 3)
Сховалися промінчики. І пішов дощик. Як дощик капає? (Слайд 4)
А потім він закапав швидко кап-кап-кап ... (Слайд 5)
Кап-кап, тук-тук Дощик по доріжці. Ловлять діти краплі ці Виставивши долоньки.
Діти ловлять крапельки долоньками, примовляючи при цьому: «Кап - кап - кап»
Вихователь: Дощик, дощик,
Вистачити лити!
Наших діточок мочити.
Вихователь: Ах, який неслухняний дощик! Давайте його попросимо, щоб він перестав лити.
Пальчикова гімнастика з музичним супроводом "Неслухняний дощик"
Дощик - кап! Дощик - кап!
Те сильніше, то тихіше. (ударяти вказівним пальцем однієї руки по долоні іншої).
Чи не стукай, що не стукай,
Чи не стукай по даху! (погрожувати пальцем)
Неслухняний який! (докірливо похитати головою).
Стривай, чи не лийся!
Заходи до малюків (поманити руками).
І в теплі погрійся! (Покласти долоні на плечі, схрестити долоні на грудях
Вихователь: Хлоп'ята - дощик послухався і перестав. І на небі з'явилося сонечко. Подивіться уважно, чого - то тут не вистачає? (Слайд 6)
Діти: Ні промінчиків.
Вихователь: Давайте з вами пограємо і зробимо промінчики сонечка з пріщепочек. Може тоді з'являться промінчики на нашому сонечку.
(Проводиться гра з прищіпками «Збери сонечко».
Вихователь: Яке гарне сонечко вийшло!
Вихователь: Яке за формою сонечко?
Діти: Кругле.
Вихователь: А якого кольору сонечко?
Діти: Жовтого.
Вихователь: Скільки промінчиків у сонечка?
Діти: Багато.
Вихователь: Чи з'явилися промінчики у сонечко на нашій чарівній галявині?
Діти: Ні.
Вихователь: Хлопці, а давайте заспіваємо пісеньку про сонечко, може воно здасться, коли почує пісеньку. (Слайд 7)
Діти співають і танцюють «Сонечко, сонечко, виходь ...»
Вихователь: Ні, не визирає. (Слайд 8)
Вихователь: Хлопці, щоб яскраве сонечко повернулося на чарівну галявину давайте намалюємо йому промінчики.
Вихователь: Дивіться, промінчики у сонця всюди: і збоку, і вгорі, і внизу. Сонечку потрібно багато промінчиків, щоб всіх - всіх обігріти, яскравим світлом висвітлити, вранці розбудити - всіх пташок, тварин, дітлахів. Ось яке добре у нас сонце вийде!
В: А малювати ми сьогодні будемо долонькою. Хочете подивитися як?
Д: Так, хочемо.
В: Якого кольору у сонця промені?
Д: Жовтого.
В: Я піду в гості долонькою до жовтої фарби. Занурюю свою долоньку в тарілочку, вся долонька повинна поміститися в фарбі. А тепер притисну долоньку навколо сонця, від долоньки залишився слід - який гарний промінчик вийшов. Стискаю пальчики в кулачок, щоб фарба нікуди не втекла, і витираю про серветку, (пускаю сонячного зайчика).
Вихователь: Чи допоможете домалювати нашому сонечку промені?
Вихователь: Але спочатку ми трохи відпочинемо і зробимо зарядку для пальчиків «Дай нам, сонечко тепла ...»
Ми долоньки потягнули,
І на сонечко глянули. (Діти потягують руки вгору)
Дай нам, сонечко, тепла,
Щоб силушка була. (Роблять рух пальцями, немов заманюючи до себе.)
Наші пальчики - малятка,
Не хочуть чекати ні хвилини, (Ритмічно згинають і розгинають пальці.)
Не хочуть вже більше чекати
Будуть промінчики малювати.
Вихователь: Для роботи у нас все готово, підійдіть ближче до сонечка. До якої фарбі ми підемо в гості?
Діти: До жовтої.
Під музику діти виконують завдання (зручно працювати стоячи, наносять відбиток своєї долонькою; намагаються виконувати відбиток по черзі, чи не штовхатися, під час роботи виявляється індивідуальна допомога, звертається увага на акуратність виконання завдання).
Вихователь: Давайте, подивимося на наш малюнок. Яке сонечко у нас вийшло?
Діти: Яскраве, тепле, чарівне ...
Вихователь: А якого кольору промінчики ви подарували сонечку? (Відповіді дітей).
Вихователь: Давайте залишимо це сонечко у себе в групі. Воно буде зігрівати нас навіть в дощову погоду.
Вихователь: Скажіть, якщо на вулиці буде світити таке сонечко, яке буде у всіх настрій?
Вихователь: Ходімо подивимося з'явилися промінчики на сонечку (Слайд 9)
Вихователь: Хлопці, давайте разом розповімо, як ми раді сонечку.
Дивиться сонечко в віконце,
Світить в нашу кімнатку.
Ми заплескали в долоні,
Дуже раді сонечку!
Вихователь: Ось яке чудове, добре сонечко! Всіх обігріє своїми променями.
Вихователь: Отже, хлопці, що ми сьогодні робили?
Діти: Малювали промінчики для сонечка.
Вихователь: Давайте пограємо з нашим сонечком.
Рухлива гра «Сонечко і дощик» (2 рази)