Конспект заняття з малювання «Ласкаве сонечко»
Конспект заняття з малювання «Ласкаве сонечко»
Попередня робота:
Читання дітям віршів про сонце і інших природних явищах;
Спостереження за сонцем на прогулянках;
Дидактичні ігри та розгляд ілюстрацій про сонце і інших природних явищах;
Читання потешек і пісеньок;
Спів пісень і прослуховування мелодій на музичних заняттях.
Устаткування: Магнітна дошка, зображення сонця, пальчикові фарби жовтого кольору, аркуші паперу із зображенням диска сонця, серветки.
Мета: познайомити дітей з поняттям «промінчик», вчити малювати пальчиками короткі лінії; розвивати дрібну моторику рук.
Завдання заняття:
Навчальні:
Формування навичок роботи з фарбами; пробудження інтересу до малювання; навчання вмінню малювати прямі лінії.
Вчити дітей малювати прямі лінії нетрадиційної художньою технікою - малювання пальчиком;
Закріплення знань геометричної форми «коло»; закріплення понять «один» і «багато»; закріплення знання кольору «жовтий».
Розвиваючі:
Розвивати інтерес до новій техніці малювання.
Розвивати дрібну моторику рук.
Розвивати акуратність в роботі з фарбами.
виховні:
Виховувати акуратність в роботі, посидючість, вміння доводити розпочату справу до кінця
хід заняття
Вступна частина.
Вихователь: Хлопці, подивіться, хто сьогодні прийшов до нас в гості? Це ж сонечко (вихователь показує зображення сонечка)
Конспект занятия по рисованию в первой младшей группе «Ласковое солнышко»
Як яскраво світить сонце! Воно гладить нас по щічках, по голівці, дивиться, чи все у нас в порядку. Заглядає у віконце і бачить, як ви граєте в дитячому саду. Зігріває і радує нас кожен день!
Давайте і ми порадіємо сонечку. Встаньте всі в коло і повторюйте за мною.
Физминутку «Сонечко»
Встало вранці сонечко
(потягування)
І гуляти вирушило
(ходьба на місці)
І на нашій вулиці
Все йому сподобалося
(нахили голови вправо-вліво)
побігло сонечко
Золотий доріжкою
(біг по колу)
І попало сонечко
Прямо до нас в віконце
(складають руки в фігуру «віконце»)
Разом ми відправимося
З сонцем в дитячий сад
(ходьба по колу)
приголубить сонечко
Відразу всіх хлопців
(діти гладять рукою по своїй голові)
Вихователь: Подивіться, якої форми сонечко?
Діти: кругле.
Вихователь: А промені у нього прямі, як наші ручки. У нас з вами 2 ручки, а сонечка промінчиків багато. Хлопці, скільки променів у сонця?
Діти: багато.
Вихователь: У сонечко багато промінчиків, щоб всіх-всіх обігріти: і діток, і дерева, і травичку, і квіти, і тварин, і комашок. Ось яке добре у нас сонце!
А зараз, давайте сядемо за столи і намалюємо добре сонечко.
Діти сідають за столи.
Вихователь: Подивіться, хлопці на ваших листочках намальовані сонечка без промінчиків.
Вихователь: Давайте намалюємо нашим сонечком промінчики. Фарбою, якого кольору будемо малювати сонечко?
Діти: Жовтого.
Вихователь: А малювати ми будемо з вами не як зазвичай пензликом, а пальчиком. Подивіться, як я малюю. Пальчик я спочатку опускаю в баночку з фарбою і малюю промінчики від кружечка в різні боки, ось так, витираю пальчик про серветку.
Тепер малюйте ви.
Хлопці малюють промінчики пальчиковими фарбами.
Вихователь: Молодці, хлопці, у вас вийшли чудові сонечка, а як вони світять, яскраво і тепло.
Давайте зараз зробимо сонячну зарядку для пальчиків.
Пальчикова гімнастика:
Дивиться сонечко в віконце
(діти стискають руки в кулачки)
Дивиться в нашу кімнатку.
(і знову їх розтискають)
Ми заплескали в долоні,
(плескають у долоні)
Дуже раді сонечку!
(плескають у долоні)
Вихователь: А тепер покажіть, які у вас чудові вийшли сонечка. Подивіться які гарні промінчики, як їх багато, і які вони красиві, все хлопці постаралися! Молодці!