Конспект інтегрованого заняття «Зимовий пейзаж»

Конспект інтегрованого заняття «Зимовий пейзаж»

Розгляд картини І. Шишкіна «Зима».

Колективна аплікація «Зимовий ліс».

Мета: узагальнення знань дітей про зиму через організацію різних видів діяльності.

завдання:

Навчальні:

1. познайомити дітей з картиною І. Шишкіна «Зима»;

2. підводити дітей до створення виразного образу в аплікації.

Розвиваючі:

1. залучення дітей до пізнання через ігрову і рухову діяльність;

2. залучати дітей до розвитку художнього сприйняття і естетичного смаку;

3. розширення словникового обсягу дітей (вернісаж, пейзаж);

4. розвивати логічне мислення;

5. розвивати моторику рук і пальців;

6. розвивати композиційні уміння.

виховують:

1. виховувати допитливість, спостережливість;

2. виховувати інтерес і здатність працювати в колективі;

Матеріал до заняття:

Демонстраційний: Репродукції картин із зимовим пейзажем, в тому числі і І. Шишкіна «Зима», коробка-посилка, м'яка іграшка зайця, аркуш формату А3 синього кольору, з дещо наклеєними деревами.

Роздатковий матеріал: Заготовки дерев, ялинок, вата, клей.

Хід заняття:
Проходьте хлопці, подивіться, сьогодні у нас гості. Вітаю!

Займайте стільчики, закидаєте.

Розкрила снігові обійми,

Дерева всі одягла в сукні.

Варто холодна погода.

Яке цю пору року?

Педагог - Правильно, хлопці!

Ходить зима по горах, по долинах, ходить у великих, м'яких валянках, ступає тихо, нечутно. А давайте згадаємо, який буває зима? Якими словами можна про неї розповісти?

Діти - Зима буває біла, сніжна, білосніжна, холодна, красива, морозна, пухнаста, блискуча.

Педагог - Що буває взимку?

Діти - Взимку буває сніг, лід, бурульки, мороз, Новий рік, ялинка, подарунки.

Педагог - А який сніг буває взимку?

Діти - Сніг буває липкий, пухнастий, іскристий, скрипучий.

Педагог - Що таке снігопад?

Діти - Це коли падає багато снігу.

Педагог - А що таке заметіль?

Діти - Це коли вітер сніг піднімає, мете.

Педагог - А як можна веселитися взимку?

Діти - Кататися на санках, ковзанах, лижах!

Педагог - Правильно! А хочете, ми зараз одягнемо лижі і вирушимо на прогулянку в зимовий ліс? Я вас запрошую! Давайте одягнемо тепліше (діти виконують руху, що ілюструють одягання, одягайте «лижі» і вперед!

Вам подобається зима? Чому ж? Адже на вулиці мороз, дмуть холодні вітри, йде сніг (відповіді дітей).

Молодці! Ви багато знаєте про зиму.

(Стук у двері) - До нас, напевно, ще хтось в гості прийшов.

(Передають коробку) - Вам посилка.

-Звідки? Від кого? Гр. «Гулдер». Це ми? З зимового лісу. Хлопцям від звірят. Ой, а посилка-то жива! (заглядаю). Відгадайте загадку і дізнаєтеся, хто тут.

Грудочку пуху,

Довге вухо,

Стрибає спритно,

Любить морквину (заєць).

-Не галасуйте, що не лякайте зайчик-боягуза. Він мені на вушко буде тихо-тихо говорити (обіграю, підтакував). Зараз ми у хлопців запитаємо. Хлопці, тут така історія. У зайчика в лісі є друзі. Може ви здогадалися хто вони? Правильно. Але ось тільки ведмежа взимку спить і зиму ніколи не бачив. Ось звірята і вирішили запитати у вас, як ведмедику розповісти про зиму. Допоможемо?

-Зайка довго в коробці сидів, у нього лапки замерзли, ніжки втомилися. Давайте пограємо.

Физкультминутка

Зайці скачуть - скок-скок!

Так на біленький сніжок

Присідають, слухають,

Чи не йде вовк.

Раз - зігнутися, розігнутися,

Два - нагнутися, потягнутися,

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивка.

Давайте порівняємо зиму з літом.

Д / і «Влітку - взимку».

-річчя тепло - взимку холодно;

-річчя сонце гріє - взимку тільки світить;

-річчя кругом трава - взимку кругом сніг;

-річчя на деревах листя - взимку дерева вкриті снігом;

-річчя небо блакитне - взимку сіре, похмуре;

-взимку люди тепло одягаються.

(- А тепер я запрошую всіх на вернісаж (знімаю з картин тканину). Розглядати картини ми будемо під музику П. І. Чайковського «Пори року». Вернісаж - це місце, де виставлені картини, будь-яка людина може прийти і подивитися. Картини, на яких зображена природа, називаються - пейзаж. Яка пора року на картинах? Що на них зображено? Як називаються картини, на яких намальована природа? Як називається місце, де розглядають картини?

Розгляд картини І. Шишкіна «Зима»

-А зараз я познайомлю вас з ще однією картиною - пейзажем. Називається вона «Зима». Написав її великий російський художник І. Шишкін.

«Перед нами куточок дрімучого зимового лісу, густий ялинник, покритий снігом. Пройшов, мабуть, не один снігопад і ліс гарненько завалило снігом. Сніг лежить і на землі і на повалених деревах, на старих ялинках і на молодих ялинках. Сніг білий, чистий, пухнастий. На снігу немає ні людського, ні звіриного сліду - це тихий, скутий морозом ліс. Та й не такий пустельний цей ліс. На гілці старої ялини сидить птах. У глибині лісу - світла галявина. Над нею високу, морозне небо. Повітря в лісі чистий і холодний.

Є в цій картині якась таємничість, загадка. Так і хочеться сказати про ліс: "казковий". Може бути в гущавині цього лісу стоїть хатинка Баби Яги, і якщо раптом з-за дерев вийде казковий Морозко - не здивувався. Саме в цьому лісі, здається, і відбувалися всі народні зимові казки.

Ще про цю картину можна сказати віршами С. Єсеніна (читає дитина):

Зачарований невидимкою,

Дрімає ліс під казку сну,

Немов білою хусткою

Підв'язати сосна.

Понагнулась як старенька,

Сперлася на костур,

А над самою верхівкою

Довбає дятел на суку.

-Як називається картина? Хто її написав? Молодці!

Білінгвальний компонент: ис-зима, сніг-ар, ліс -орман.

-Зайка каже, що ліс йому цей дуже знаком: під тією ялинкою він ховається, а під тим заметом ведмедик спить. Ай, да зайчик-хвалько. У своєму лісі він кращий за хованки: ні вовк, ні лисиця знайти не можуть

-Хлопці, зайка просить подарувати йому картину. Як же бути? Що робити? У нас другий такий немає.

(Діти пропонують намалювати картину і подарувати).

Які ви кмітливі! У мене є картина-пейзаж, але на засніжений ліс вона зовсім не схожа. Чогось не вистачає.

(Діти пропонують додати дерев, ялинок і снігу).

Відмінно! Так приступимо.

Колективна аплікація.

Діти підходять до столів, знаходять там все, що потрібно для роботи.

Я пропоную спочатку приклеїти інші дерева і ялинки, а потім вже приклеювати «сніг» (вата).

-Який красивий казковий ліс вийшов! А яку назву ми придумаємо? Я думаю, що зайка тепер не тільки розповість, але і покаже ведмедику, який він, зимовий ліс.

-Поки буде сохнути картина, зайка у нас погостює. А з гостями ми попрощаємося. До побачення, приходьте до нас ще.

Конспект интегрированного занятия  «Зимний пейзаж»
