Сообщения

Сонечко

Изображение
Мета:Розвивати творчу уяву, увагу, дрібну моторику і координацію руху рук в процесі використання пальчикових ігор. Створювати позитивний емоційний настрій. Спонукати дітей відповідати на запитання вихователя. Виховувати акуратність в роботі, чуйність. устаткування: Розвиваюча предметне середовище (сонечко, хмаринка, крапельки-дождинки, гуаш жовтого кольору, тарілочка, серветки (вологі); сонце, намальоване на ватмані без променів, сонце - зразок роботи на великому ватмані, прищіпки жовтого кольору, магнітофон із записами, мультимедіа для показу слайдів з картинками. Попередня робота: Заучування заклички «Сонечко ведришко», заучування вірша А. Барто «Дивиться сонечко в віконце», спостереження за сонцем під час прогулянки; заучування пальчикових ігор з музичним супроводом «Дощик», «Сонечко, сонечко, виходь ...», пальчикової гімнастики «Павучок». Хід заняття: Діти під музику входять в групу. Вітаються з гостями. вихователь: Дітки прокинулися, до сонця потягнулися, Лучик взяли -...

Конспект інтегрованого заняття «Зимовий пейзаж»

Изображение
Конспект інтегрованого заняття «Зимовий пейзаж» Розгляд картини І. Шишкіна «Зима». Колективна аплікація «Зимовий ліс». Мета: узагальнення знань дітей про зиму через організацію різних видів діяльності. завдання: Навчальні: 1. познайомити дітей з картиною І. Шишкіна «Зима»; 2. підводити дітей до створення виразного образу в аплікації. Розвиваючі: 1. залучення дітей до пізнання через ігрову і рухову діяльність; 2. залучати дітей до розвитку художнього сприйняття і естетичного смаку; 3. розширення словникового обсягу дітей (вернісаж, пейзаж); 4. розвивати логічне мислення; 5. розвивати моторику рук і пальців; 6. розвивати композиційні уміння. виховують: 1. виховувати допитливість, спостережливість; 2. виховувати інтерес і здатність працювати в колективі; Матеріал до заняття: Демонстраційний: Репродукції картин із зимовим пейзажем, в тому числі і І. Шишкіна «Зима», коробка-посилка, м'яка іграшка зайця, аркуш формату А3 синього кольору, з дещо наклеєними деревами. Роздатковий матеріал: ...

Конспект заняття з малювання «Ласкаве сонечко»

Изображение
Конспект заняття з малювання  «Ласкаве сонечко» Попередня робота: Читання дітям віршів про сонце і інших природних явищах; Спостереження за сонцем на прогулянках; Дидактичні ігри та розгляд ілюстрацій про сонце і інших природних явищах; Читання потешек і пісеньок; Спів пісень і прослуховування мелодій на музичних заняттях. Устаткування: Магнітна дошка, зображення сонця, пальчикові фарби жовтого кольору, аркуші паперу із зображенням диска сонця, серветки. Мета: познайомити дітей з поняттям «промінчик», вчити малювати пальчиками короткі лінії; розвивати дрібну моторику рук. Завдання заняття: Навчальні: Формування навичок роботи з фарбами; пробудження інтересу до малювання; навчання вмінню малювати прямі лінії. Вчити дітей малювати прямі лінії нетрадиційної художньою технікою - малювання пальчиком; Закріплення знань геометричної форми «коло»; закріплення понять «один» і «багато»; закріплення знання кольору «жовтий». Розвиваючі: Розвивати інтерес до новій техніці малювання. Розвивати д...

Конспект заняття по аплікації «Професії» (середня група)

Изображение
Конспект заняття по аплікації «Професії» (середня група) Мета: Розширити уявлення дітей про різноманітність професій, зокрема з професією лікаря. завдання: - Вчити створювати композицію, гармонійно розміщувати деталі аплікації; - Продовжувати закріплювати навичку дітей правильно тримати ножиці, розрізати невеликий квадрат паперу на смужки і складати їх навпіл. - Розвивати крейді моторику. Роздатковий матеріал: заготовлені шаблони на кожну дитину, невеликі аркуші паперу, ножиці, клей. Хід заняття: Вихователь: Хлопці сьогодні ми поговоримо з вами про професії. Відгадайте загадки: Темної ночі, ясним днем Він бореться з вогнем. У касці, ніби воїн славний, На пожежу поспішає ... (пожежний) Скажи, хто так смачно Готує щи капустяні, Пахучі котлети, Салати, вінегрети, Всі сніданки, обіди? (Кухар) Він від усіх рідних далеко Водить в море кораблі Побачив чимало країн Наш відважний ... (капітан) По мосту щоб мчав швидкий, Лагодить він на дні опори. Цілий день по раз раз Вглиб пірнає ....

Інтегроване заняття з валеології, розвитку мовлення з пріоритетом дослідницької діяльності на тему: «Різні лікарі бувають, про здоров’я наше дбають

Изображение
Інтегроване заняття з валеології, розвитку мовлення з пріоритетом дослідницької діяльності на тему: «Різні лікарі бувають, про здоров’я наше дбають МЕТА: продовжувати ознайомлювати дітей з професіями лікарів: педіатра, стоматолога, окуліста, лора, надаючи доступні відомості про зміст та особливості їх роботи; розширювати знання дітей про органи слуху та зору, закріплювати знання про їх важливість в житті людини; засвоювати знання про профілактику простудних захворювань та необхідність зберігати здоровими зуби; розвивати уважність, зосередженість, бажання піклуватися про своє здоров’я; формувати здатність здобувати знання шляхом дослідження; розвивати увагу, мислення, пам’ять шляхом причинно-наслідкових запитань; закріплювати навички догляду за своїм тілом; збагачувати лексичний запас назвами професій лікарів; виховувати повагу до професій медичних працівників. МАТЕРІАЛ: Дзеркальця, халат лікаря, іграшковий набір лікаря, ч...

«Новорічна гірлянда»

Изображение
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та аплікації «Новорічна гірлянда» Интегрированное занятие по развитию речи и аппликации «Новогодняя гирлянда» -Хлопці, на світі так багато казок ... а що якщо і нам з вами придумати казку? Подивіться на картинки, про кого буде наша казка? (Про Ялинку, зайчика, ведмедика, вовченя, лисичку, Діда Мороза та Ворону). Ну що ж, я почну, а ви мені допомагайте. «Жила-була (Ялинка) вона була (красива, струнка) святкове, але дуже сумна. А сумна вона тому, що була у (Ялинки) одна мрія. Хотіла вона побувати на новорічному (святі, а прийти на нього вона хотіла в красивій новорічній гірлянді. Про мрію дізналися лісові (жителі: заєць, ведмедик, білочка, ведмежа, вовченя). Вони написали лист (Дідові Морозу). Дід Мороз добрий і розуміючий , він ялинку подарував (гірлянду) Яка ж ялинка була (щаслива, святкове) в цій гірлянді. Але жила в цьому лісі завидющі (ворона). Сподобалася (Вороні гірлянда) і вирішила вона її (вк...

«Незвичайна квітка»

Изображение
Конспект заняття по аплікації «Незвичайна  квітка» у другій молодшій групі Завдання: Освітні: - познайомити дітей з різновидами квітів, формувати уявлення про поняття букет, галявина, один- багато - вчити назви кольорів, основні кольори (жовтий, червоний, зелений, синій, білий, - вчити дітей прийомам аплікації: - розвивати пізнавальний інтерес у дітей, мова і дрібну моторику рук; -обогащать словниковий запас дітей словами: букет, галявина Виховні: - виховувати у дітей доброту, взаємодопомогу, дружбу; - формувати дбайливе ставлення до природи, до квітів.